Tiens (Tianshi)


Vitajte

Ste tu prvýkrát ?
Pozrite si úvodnú
šípkaprezentáciušípka

šípka Katalóg produktovšípka

šípkaChcete pomáhať ?šípka

Melatonin


orgánové hodiny
 

23. - 1.
hodina
žlčník

Obdobie najväčšej pracovnej činnosti žlčníka. U ľudí so žlčníkovými problémami dochádza k problémom a nočnému prebúdzaniu.

1. - 3.
hodina
pečeň Začína pracovať pečeň. V tejto dobe nastáva útlum (najnižšie okysličenie mozgu), je potrebné byť opatrný najmä pri činnosti vyžadujúcej zvýšenú opatrnosť. Neodporúča sa konzumácia ťažkých a mastných jedál alebo pitie alkoholu
3. - 5.
hodina
pľúca Vrcholí činnosť pľúc, možné nočné prebúdzanie fajčiarov, astmatikov, prieduškárov alebo ľudí s ochoreniami dýchacích ciest. Zvýšená je psychická a emocionálna záťaž.
5. - 7.
hodina
hrubé črevo Vrchol činnosti hrubého čreva. Najvhodnejšia doba pre vyprázdňovanie organizmu. Je potrebné vyhýbať sa stresu a psychickej záťaži a zvýšiť príjem tekutín (čaje).
7. - 9.
hodina
žalúdok Vrcholí činnosť žalúdka. Telo najlepšie spracováva prijatú potravu - je to teda najvhodnejší čas na jedlo s dostatočným množstvom vitamínov. Neodporúča sa sprchovanie v studenej vode nakoľko telo potrebuje byť v teple.
9. - 11.
hodina
pankreas Vrcholí práca pankreasu a sleziny, neodporúča sa konzumácia alkoholu. Vhodné je ovocie, med (je to jediná denná doba, kedy je telo schopné stráviť sladkosti). Vyhýbať by sme sa mali prílišnej fyzickej činnosti, je to čas vrcholu duševných schopností.
11. - 13.
hodina
srdce Zvýšená aktivita srdca. Nevhodné na príjem veľkého množstva potravy. Odporúča sa krátky spánok alebo mierna fyzická aktivita.
13. - 15.
hodina
tenké črevo Obdobie vrcholu tenkého čreva. Postupne sa zvyšuje fyzická aktivita
15. - 17.
hodina
močový mechúr Vrchol práce močového mechúra. Odporúča sa pitie bylinkových čajov a šport. Tráviaci systém je schopný prijať výdatné jedlo, nastáva druhý výkonnostný vrchol.
17. - 19.
hodina
obličky V činnosti sú obličky. Je potrebné vylúčiť škodlivé látky - tuky, cukry, soľ, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stres.
19. - 21.
hodina
srdce Do činnosti sa dostáva obal srdca. Vrchol senzibilnej aktivity. Najvhodnejší čas pre pôsobenie antibiotík alebo aplikáciu krému na bolestivé miesta.
21. - 23.
hodina
trojitý ohrievač Doba činnosti trojitého ohrievača. Prebieha príprava tela na spánok, preto je nevhodné fajčiť, jesť alebo akokoľvek aktivovať organizmus.

©2006-2024 www.zdravystyl.sk
Partneri: e-obchod, lkvb6, tiens

Valid HTML 4.01 Transitional Ověřit CSS!
Prevádzkuje spoločnosť LET.IS SLOVAKIA, s.r.o.