Tiens (Tianshi)


Vitajte

Ste tu prvýkrát ?
Pozrite si úvodnú
šípkaprezentáciušípka

šípka Katalóg produktovšípka

šípkaChcete pomáhať ?šípka

Melatonin


jin-jang

jin-jangV jednoduchom slove - prevencia - by mal byť komplex pôsobenia na udržanie dynamického rovnovážneho stavu ľudského organizmu - celej bytosti, nielen tela. Ľudský organizmus, je "zázračné zariadenie" z pohľadu jeho fungovania, procesov a pochodov, ktoré v ňom prebiehajú. Neustále sa v ňom niečo deje. Neustále je v ňom niečo v pohybe a neustále sa niečo rieši. Aj vtedy, keď spíme, alebo nič nerobíme.


Aby sme pochopili zložitosť týchto tvrdení chcem to maximálne zjednodušiť. A preto to zadefinujem takto. Aby sa mohol človek ako jednotný celok nachádzať v rovnováhe, musia vo vnútri prebiehať neustále zmeny. Z vonkajšieho pohľadu sa telo i človek javí v pokoji, ale na povrchu i pod povrchom prebiehajú dynamické procesy, ktoré zabezpečujú rovnováhu. Najobjektívnejšie a podľa môjho názoru aj najjednoduchšie vysvetlenie, alebo stvárnenie dynamickej rovnováhy je vzájomný vzťah princípu, jin a jang, ktoré bývajú znázornené v symbole Tai-Chi.

harmóniaJe to nádherný príklad ako vyjadriť stav, že existuje niečo, čo na prvý pohľad stojí, a zároveň ide, alebo neustále ide a nám sa javí že stojí. Je to filozofický pohľad do STATUS QUO. Koľko a aké všetky možné stavy sa v tomto zobrazení nachádzajú? Na prvý pohľad sa to zdá záhadné, ale po dlhšom rozmýšľaní tam človek nájde všetko - aj seba samého.


©2006-2024 www.zdravystyl.sk
Partneri: e-obchod, lkvb6, tiens

Valid HTML 4.01 Transitional Ověřit CSS!
Prevádzkuje spoločnosť LET.IS SLOVAKIA, s.r.o.